Menu Close

W jaki sposób odbojnice pomagają na drogach?

Odbojnice, lub jak wiele osób woli to nazywać „barierki” pomagają w utrzymaniu bezpieczeństwa na drodze. Jednak w jaki sposób produkty www.henkar.pl pomagają w tej kwestii? W tym artykule poznasz głębsze znaczenie tych przedmiotów.

Pomoc odbojnic w utrzymaniu bezpieczeństwa

Wiele osób myśli, że odbojnice służą tylko i wyłącznie ochronie przed uderzeniami. Oczywiście zapewniają taką ochronę pieszym, jednak często są one postawione w takich miejscach, że bardzo małe jest prawdopodobieństwo, że się przydadzą. Jednak dzięki odbojnicom bezpieczeństwo jest poprawione w jeszcze, co najmniej dwa sposoby:

  • Ludzie nie przechodzą przez ulicę w niewyznaczonych do tego miejscach.
  • Ludzie nie schodzą nagle z chodnika, by kogoś wyminąć (dotyczy to również rowerzystów).

Wiele razy byłem światkiem, gdy auta musiały nagle hamować, bo ktoś przebiegał przez ulicę. Albo gdy osoba prawie wpadła pod samochód, bo stwierdziła, że zejdzie na chwile z chodnika.

To niby nic takiego, jednak może spowodować poważny wypadek. W miejscu, w którym znajdą się odbojnice coś takiego nie ma szans się wydarzyć. Oczywiście bardzo zdeterminowana osoba przeskoczy przez te zabezpieczenia i przebiegnie przez drogę. Jednak zdecyduje się na to naprawdę niewiele osób. A sytuacje z punktu drugiego zostaną całkowicie wyeliminowane.

Dlatego właśnie cieszę się gdy widzę w miastach coraz więcej odbojnic, ponieważ wiem jak bardzo one pomagają w poprawianiu bezpieczeństwa. I nie tylko chodzi tutaj o ochronę pieszych przed wypadkami, ale o bezpieczniejsze zachowywanie się na drogach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *