Menu Close

Rozwiązania energooszczędne w przyszłości – co będzie nowego?

Jak wiadomo technologie się rozwijają. Najłatwiej to zauważyć w rozwoju naszych telefonów komórkowych. Jednak postęp technologiczny jest równie duży w innych dziedzinach życia, szczególnie tych związanych z oszczędzaniem energii i szeroko-rozumianą ekologią.

Projekty domów energooszczędnych już dzisiaj są bardzo popularne. Ludzie na stronach z gotowymi projektami takimi jak tu: homekoncept.com.pl/projekty-domow coraz chętniej przeglądają kategorie zawierającą projekty domów energooszczędnych.

Jednak w tym artykule poruszę bardziej niepraktyczny temat, czyli postaram się odpowiedzieć na pytanie:

Co przyniesie przyszłość?

  • Rozwój technologii paneli słonecznych – już teraz jest to jedno z najprostszych rozwiązań o jakie można uzupełnić projekt domu energooszczędnego. Dzięki niemu zużywasz mniej energii elektrycznej. Firma tesla pracuje nad technologią, która zrewolucjonizuje ten rynek, opracowują bowiem panele słoneczne, które zastępują tradycyjne dachówki.
  • Inteligentne domy – większości osób kojarzą się one tylko z lenistwem i wygodą. Jednak wpływają one bezpośrednio na zużycie energii. Wyobraź sobie, że uzupełniłeś swój projekt domu energooszczędnego o takie rozwiązania i jeżeli np. zaśniesz przy włączonym świetle, to ono automatycznie się wyłączy. Albo wyłączy się automatycznie po tym jak wyjdziesz z pomieszczenia.

To tylko moje dwa pomysły jak będą się rozwijać projekty domów energooszczędnych w przyszłości. Natomiast jak będzie naprawdę to się okaże. Być może szybciej niż myślimy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *