Menu Close

Okna półskrzynkowe

 

Z pewnością słyszałeś o oknach skrzynkowych, ewentualnie krosnowych, które są oferowane na zamówienie przez wielu producentów na rynku, np. Okna Krzynówek – skrzynkowe . Istnieje jeszcze jeden typ okien, a właściwie podtyp okien skrzynkowych – okna półskrzynkowe.

 

Czym charakteryzują się takie okna?

 

Otóż w przekroju poziomym okno półskrzynkowe niewiele się różni od ościeżnicowego. Z kolei w przekroju pionowym jest budową przypomina okna skrzynkowe. Rama półskrzynkowych, złożona jest z ościeżnicy oraz elementów krosna, czyli krośniakami. Natomiast o ile okna skrzynkowe posiadają skrzydła zewnętrzne mniejsze, niż wewnętrzne, o tyle w przypadku półskrzynkowych zewnętrzne i wewnętrzne różnią się pod względem wysokości, ale charakteryzują się taką samą szerokością. Dzięki takiej budowie ten wyjątkowy i dość rzadko spotykany rodzaj okien umożliwia znacznie lepsze doświetlenie pomieszczenia.

 

Okna skrzynkowe, w tym półskrzynkowe, produkowane w obecnych czasach posiadają szyby zespolone, wskutek czego osiągają znacznie lepsze parametry techniczne, takie jak termoizolacja, czy izolacja akustyczna. Przeszklenia bardzo często posiadają specjalne powłoki niskoemisyjne, a więc pod każdym względem dostosowane są do aktualnie obowiązujących norm i przepisów prawa budowlanego. Osiągają wyższe ceny niż zwykłe okna ościeżnicowe, ale w zabytkowym budynku są wręcz wymagane.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *