Menu Close

Jak rozpoznać dobrego adwokata?

 

W życiu każdego człowieka możę zdarzyć się sytuacja, kiedy będzie zmuszony zwrócić się o pomoc do adwokata. Czasem borykamy się z jakimś problemem – niekorzystną umową, której nie możemy wypowiedzieć, zostaliśmy oszukani, skrzywdzeni lu też to my zostaliśmy pozwani. Wówczas gorączkowo poszukujemy dobrych prawników, którzy pomogą nam wyjść z tarapatów. Adwokaci często posiadają duże doświadczenie i bogate portfolio, jednak ważnym spektem w poszukiwaniu dobrego prawnika jest także zwracanie uwagi na jego cechy charakteru.

 

Dla klienta najważniejsza jest skuteczność, z którą wiąże się ilość wygranych spraw. Często także zwracamy uwagę na prestiż adwokatów oraz ich popularność i znacznie chętniej wybieramy prawników, którzy są najbardziej rozsławieni i rozpoznawalni przynajmniej w naszej okolicy. Adwokaci godni naszego zainteresowania powinni mieć wykształcenie adekwatne do umiejętności zawodowych. Zwróćmy uwagę na ich chęć do samodoskonalenia, czy inteligecję, którą można rozpoznać już na pierwszym spotkaniu. Najważniejsza jest obserwacja, która pozwoli nam zauważyć jakieś niepokojące sygnały lub czy adwokat pracuje w swoim zawodzie z powołania, gdyż wówczas możemy mieć pewność, że wypełni swoje obowiązki rzetelnie i z zaangażowaniem.

 

Warto także poświęcić chwilę na rozeznanie specjalizacji danego adwokata, gdyż wiedza ogólna może okazać się bezużyteczna w konkretnym przypadku. Dobrego adwokata możemy poznać przede wszystkim po uściśleniu jego pracy na konkretną dziedzinę.

 

Istnieje wiele wytycznych, które weryfikują dobrego prawnika i kancelarie adwokackie, np. http://adwokat-katowice.info.pl , natomiast czasem ciężko je potwierdzić, być może zasięgnijmy opinii naszych znajomych, lecz tutaj również wskazana jest czujność, gdyż pani Małosia spod szóstki być może wnajęła prawnika do sprawy o alimenty i nie możemy oczekiwać, że Ci sami adwokaci podołają obronie w sprawie karnej. Należy mieć na uwadze, że tak duża ilość przepisów prawnych spowodowała, nie sposób naleść prawników, którzy doskonale odnajdą się w każdej gałęzi prawa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *