Menu Close

Czy warto inwestować w używane wózki widłowe?

Kupując nowy, prosto od producenta sprzęt sądzimy, że oferowane przez polskich dystrybutorów używane wózki widłowe jak np. http://www.lemarpol.eu nie będą już tak trwałe, czy też wydajne. Nic bardziej mylnego, gdyż w przypadku używanego, możemy właściwie nie przejmować się ukrytymi wadami fabrycznymi, które wychodzą na światło dzienne najczęściej na początku użytkowania.

Oto kilka najważniejszych cech, dzięki którym inwestycja w używane wózki może się okazać o wiele bardziej opłacalna:

  1. Fachowe doradztwo oraz dobór osprzętów specjalistycznych oraz naprawa i sprawdzenie wszystkich podzespołów wózka poprzez wykwalifikowanych techników serwisu, to również często stosowane praktyki.
  2. Proces odnowienia wózka odbywa się według najwyższych standardów. Zwróćmy więc uwagę, czy podczas odnawiania wózków widłowych stosuje się oryginalne części zamienne od producenta.
  3. Po naprawie wózki przechodzą na ogół specjalny test sprawdzający prawidłowość funkcjonowania poszczególnych elementów.
  4. Używane wózki widłowe na ogół posiadają pełną dokumentację DTR, są zgłoszone do UDT oraz posiadają certyfikaty zgodności producenta. Ważne też jest, czy posiadają udokumentowaną historię użytkowania.
  5. Elastyczność gwarancji będzie dodatkowym atutem, zwiększającym bezpieczeństwo i pewność bezawaryjnego użytkowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *