Menu Close

Budki dla ptaków jako element ochrony gatunków

Wystawianie skrzynek lęgowych dla ptaków jest bardzo ważnym działaniem wpisanym w ochronę ptaków na terenie Polski. MKWpracownia.pl , wytwórnia, która oferuje budki dla ptaków zbudowane według wszelkich standardów i norm ornitologicznych i ekologicznych, zachęca do tej akcji nie tylko przedsiębiorstwa, ale również osoby prywatne.

Każdy powieszony domek lęgowy przyczynia się do rozmnażania gatunków zagrożonych wyginięciem Umieszczenie budki dla ptaków w odpowiednim miejscu to inaczej stworzenie zastępczego miejsca rozrodczego, jako że naturalne miejsca gniazdowe są eliminowane w wyniku działalności człowieka. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane budki maja dla ptaków ogromne znaczenie, gdyż zapewniają im osłonę przed czynnikami pogodowymi i drapieżnikami, pozwalają im też na bezpieczne osiedlenie się bez ryzyka utraty lęgu – jaj lub piskląt.

Zawsze należy odpowiednio dobrać rodzaj skrzynki:

  • zamknięte : dla gatunków zamieszkujących dziuple. Okrągły otwór wlotowy o ściśle określonej średnicy dopasowany jest do wielkości danego gatunku.

  • budki półotwarte, wyposażone w szeroki otwór wlotowy dający dobry widok na okolicę: dla ptaków gniazdujących w szczelinach murów, w szparach pod dachami.

  • Specjalne, o bardziej skomplikowanej budowie, często z wnętrzem przedzielonym na przedsionek i właściwą komorę lęgową : dla gatunków o specjalnych wymaganiach gniazdowych.

Budki dla ptaków to bezpieczne schronienia , gdzie mogą one wychowywać swoje pisklęta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *